Ars Cameralis Silesiae Superioris

fot. Piotr Rymer
fot. Piotr Rymer
fot. Piotr Rymer
fot. Piotr Rymer

Stany skupienia — spektakl

15 listopada 2018, G. 19.00 | Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”

W ramach tegorocznego Festiwalu Ars Cameralis, zapraszamy na spektakl dyplomowy przygotowany przez studentów IV roku krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Młodzi twórcy za pomocą artystycznych kreacji tanecznych podejmują opowieść o ciele i jego ekspresji, koncentrując się na  trzech wymiarach, określanych jako „stany skupienia”. Stałym, w którym, ciało posiada określony, charakteryzujący się sprężystością i formą kształt. Ciekłym, w którym ciało w normalnych warunkach grawitacji przenika przez pory i szczeliny napotkanych materii. Gazowym, w którym ciało rozprzestrzenia się bez ograniczeń i łatwo miesza z innymi lotnymi związkami.

Choreografia: Jacek Przybyłowicz
Wykonawcy: Mateusz Bogdanowicz, Małgorzata Czyżowska, Kinga Duda, Paula Gogol, Dominika Gryz, Agata Jędrzejczak, Omar Karabulut, Karolina Kardasz, Wojciech Marek Kozak, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Joanna Kremer, Oscar Mafa, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Nicol Wesołowska
Asystent: Tobiasz Sebastian Berg
Muzyka: Maciej Henel-Celis, Bartosz Malik
Produkcja: Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Więcej aktualności

 • Czy potrafisz wydobywać z ziemi moje sny?

  16 listopada 2018, G. 19.00

  Spotkanie literackie z palestyńskim poetą Najwanem Darwishem oraz Johnem Darnielle — pisarzem i wokalistą amerykańskiej grupy The Mountain Goats oraz koncert projektu Brzoska/Marciniak/Markiewicz.

  zobacz

 • Projekt "Więcej światła!"

  8 — 22 listopada 2018

  Zapraszamy na konferencję „Fenomen światła i jego obecność w sztuce i przestrzeni publicznej” oraz inne działania artystyczne w ramach projektu.

  zobacz

 • Warsztaty scenograficzne odwołane

  15 listopada 2018

  Z przykrością musimy odwołać warsztaty scenograficzne oraz udział Marcela Sławińskiego i Katarzyny Sobańskiej w konferencji "Fenomen światła i jego obecność w sztuce i przestrzeni publicznej".

  zobacz

 • Wystawy podczas Festiwalu Ars Cameralis 2018

  9 — 23 listopada 2018

  Dokładnie za tydzień wernisaż wystawy „Cień wolności”, który odbędzie się w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. W Muzeum Zamkowym w Pszczynie można już oglądać efekty rezydencji artystycznych w ramach wystawy „Mikrogramy. Interwencje przestrzenne”. Natomiast 21 listopada odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej „Punk London 1977”.

  zobacz

 • Koncerty w ramach ⅩⅩⅦ Festiwalu Ars Cameralis

  8 — 23 listopada 2018

  Już za kilka dni początek ⅩⅩⅦ Festiwalu Ars Cameralis! Po raz kolejny w listopadzie w wielu miastach województwa śląskiego będą królować: literatura, muzyka, sztuki wizualne, a także warsztaty i spotkania. W piątek, 9 listopada — pierwszy z koncertów, w katowickim Domu Oświatowym Biblioteki Śląskiej wystąpią David Eugene Edwards & Alexander Hacke.

  zobacz

zamknij